Sayfalar

15 Ocak 2012 Pazar

BOLU BARINAĞINDA KÖPEKLER ÖLÜME TERKEDİLİYOR.

Kardeş blog BlogBegonvilli evden  alıntıdır:

''Akşamdan sabaha kadar Bolu barınağındaki içler acısı durumu konuştuk. Tweetler attık, paylaşımlar yaptık. O köpekleri o şekilde donarak ölüme terk eden yetkililere lanet okuduk. Bunlar kamuoyunda konuya dair hassasiyet oluştuğunu göstermek ve ağzı dili olmayan hayvanların sesi olmak adına çok güzeldi, anlamlıydı.

Ancak yeter mi? Maalesef hayır. Asıl mücadele şimdi başlıyor. Konuştuğumuz, söylediğimiz her şey onlara yardım edersek anlam kazanacak. Öncelikle yapılması gereken barınaktaki gönüllülerin ihtiyaç listesini karşılamak.

Bu soğukta beton üstünde, açıkta yatan hayvanlar için KULUBE  başta olmak üzere,
BATTANİYE (Eski halılarınız, kilimleriniz, çarşaf, yorgan vs. de olur.)
KARTON- GAZETE
TAHTA PALET
VE
MAMA GEREKLİDİR. 

Bu ihtiyaçları karşılayabilecek durumda olanlar HAYTAP gönüllülerine 507 510 23 30 nolu numaradan ulaşabilirler. Bu numaranın bilgi almak ya da soru sormak için meşgul edilmemesi çok önemli. Tüm gelişmeler zaten kamuoyuyla paylaşılıyor.

Bunları temin edip göndermek için müsait olmayanlar ise HAYTAP veya HAÇİKO'ya para yardımında bulunabilirler.

HAYTAP bağış: http://www.haytap.org/index.php/200903041747/site-yardimci-sayfalar/bagislariniz-icin-haytap-banka-hesap-bilgileri

HAÇİKO bağış: http://www.haciko.org/bagislariniz-icin

Lütfen söylemlerimizi eylemlerimiz ile destekleyelim. En azından karton ve gazete gönderebiliriz dostlarımız için. Dün geceden beri soğuk ve kar demeden çalışan gönüllülerimizin işlerini kolaylaştıralım. Can dostlarımızı yalnız bırakmayalım.

Dün sabah TV8 de( Seda Akman)Erken Baskıda duydum ve çok üzüldüm bu sabahta Begonvilli evde yardım edebileceğimiz merkezleri duyunca paylaşmaya karar verdim .Belki ilgilenmek isteyen olur.

3 yorum:

aksungur46 dedi ki...

bir hayvansever olarak çok üzüldüm.bu ne vahşettir,gereksiz olsalardı allah onları yaratırmıydı.insanlar çok acımasız.paylaşımın için tşk.ler arkadaşım

annemineli dedi ki...

Bloguma bıraktığınız güzel sözcüklere gönülden teşekkürlerrr,sevgilerrrr.

figen abla dedi ki...

bu şerefsizlik her yerde yapılıyor..
ben de yaşadığım yerde bu konuda, o hayvancıklar için çook kavgalar ediyorum..
hayvanları sevmeyen, insanları da sevemez..
kahrolsun hayvan düşmanları...