Sayfalar

24 Ekim 2009 Cumartesi

ÜSKÜDARA GİDERİKEN



Büyükannem ban eskiden yaşmaklı feraceli hanımların Göksu deresi çevresinde gezintiye çıktıklarını ,güneşten korunmak için şemsiye taşıdıklarını,tanışmak için mendillerini yere düşürdüklerini anlatırdı.Bende masal gibi dinlerdim.Sonraları fimoyla ilk tanıştığımda bende Eski İstanbuldan geleneksel kıyafetli bir bebek hazırlamak istedim.belden aşağısı için bir vazodan faydalandım.Üst kısım için paff marka çabuk kuruyan hamur ve yüzü içinde eski bir bebek yüzü kalıbını.Şemsiye yapmakta zorlandım ama geçen yaz bir arkadaşımın yardımıyla onuda tamamladım.Geçte olsa sizlerle paylaşmak istedim.

ONE OF MY OLD DOLLS
She was made of clay.She is wearing traditional Ottoman clothes.She has an umbrella.

5 yorum:

Publisher dedi ki...

Hello everyone,
Christmas is comming soon, I start usually in the summer, to be sure to get a good deals. I want to make happy my familly this year. I would like to buy a tiffany & Co key pendant for my mom Jewelry Box , the one with diamonds costs 10,000$, but I don't have the budget for it, so I will buy the silver one at 100$.For my dad, I want to buy him a watch, I am hesiting between a Rolex or Seiko watches, I choose this two models : Rolex Watches or Seiko Watches What do you think?My husband is giving me a hard time, he would like to have a sneakers but he hesitate between different models, I found this model at Air Jordan Shoes , it's a good sneakers for basketball.But, our gifts, will be Generic Drugs .I am not forgeting my self, I will ask my husband to buy me the Roberto Cavalli Sunglasses Oakley Sunglasses, they are amazing.What do u think about this gifts ideas and I like this blog Fashion News Or this one Cars? Thank you a lot in advance.

neduk dedi ki...

Pek girdili çıktılı zor işler bunlar.Mâşallah diyorum size.

esen dedi ki...

Çok teşekkür ediyorum size sevgili Neduk ama bana keyif veriyor pek sık olmamak şartıyla çalışınca.

Suzan Geridönmez dedi ki...

Esen Hanım,
çok güzel olmuş bebeğiniz... Yüz için hangi malzemeyi kullandınız?
Doku çok hoşuma gitti.
Sevgiler
Suzan

esen dedi ki...

Suzan Hanım sizin gibi bir Ustadan bunu işitmek çok güzel.Beyaz fimo kullandım birde başka bir bebeğin yüz kalıbını çıkarttım un ve tutkal karıştırıp hamur yapılıp bebeğinde yüzünü kremleyip hamurla kaplamıştım bu teknik kalıp çıkartmakta çok iyi